FORUM JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016

7, 8-9, 10 marca 2016, Wałbrzych
FORUM JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016
Kategoria: 
Jakość

W dniach 7, 8-9,10 marca 2016 roku odbyła się w Wałbrzychu kolejna edycja spotkania dla osób zarządzających obszarem jakości w zakładach produkcyjnych FORUM JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE.

Tematem przewodnim była codzienna optymalizacja zarządzania jakością, metody ciągłego i sprawnego doskonalenia jakości, podnoszenie jej efektywności oraz optymalizacja funkcjonalna i kosztowa. Przedstawiono kilkanaście studiów przypadków omawianych przez Ekspertów Jakości z kilkunastu firm produkcyjnych. Sama esencja wiedzy.

Podczas spotkania Uczestnicy mieli unikatową okazję do poznania sprawdzonych rozwiązań, analiz opłacalności wdrożonych działań, prezentacji systemowej analizy funkcjonowania działów jakości w znakomicie zarządzanych zakładach produkcyjnych.

Zróżnicowany, bogaty merytorycznie program dopełniony został "TOYOTA QUALITY SESSION" (7 marca oraz 10 marca), gdzie Uczestnicy spotkania zapoznali się z procesami w zakładzie TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND w Wałbrzychu.

Podczas  technicznego zwiedzania - znanego z wzorcowych procesów jakości przedsiębiorstwa – Uczestnicy obejrzeli niezawodne rozwiązania wdrożone w zarządzaniu jakością oraz zapoznali się z najlepszymi praktykami w tym zakresie. Nie bez znaczenia jest, że zwiedzanie poprowadzili praktycy z działu inżynierii jakości, którzy odpowiadali na zadawane  przez Uczestników pytania i przedstawili szczegółowe informacje merytoryczne. Profesjonalizm i zaangażowanie przedstawicieli TOYOTA zostało wielokrotnie podkreślone w opiniach wyrażonych w imiennych ankietach.

Jak podkreślali Uczestnicy udział w Forum był doskonałą okazją do nawiązania wielu nowych biznesowych kontaktów i wymiany doświadczeń, czemu dodatkowo sprzyjały wspólne kolacje z elementami integracji.

Konferencja uzyskała wiele pozytywnych opinii zarówno w aspekcie merytorycznym, jak i organizacyjnym. 

Bardzo dziękujemy Uczestnikom i Prelegentom za aktywny, pełen dyskusji udział i wspólnie stworzoną, miłą atmosferę.

 

Wybrane opinie o TMMP, organizacji dwugodzinnego pobytu w fabryce, zwiedzania, profesjonalizmie pracowników TOYOTA wyrażone w ankietach podczas konferencji

FORUM JAKOŚCI W PRZEMYŚLE”,
która odbyła się w dniach 7-10 marca 2016 roku.

 

"Moje oczekiwania zostały zrealizowane. Piękny zakład, bardzo dobrze zarządzany".

 

"Zakład bardzo dobrze zorganizowany. Ciekawe rozwiązania z zakresu zarządzania jakością".

 

"Bardzo fajna prezentacja zakładu, dobrze objaśnione zagadnienia z ciekawymi rozwiązaniami".

 

"Bardzo dobry pomysł. Możliwość zobaczenia innego procesu produkcyjnego i porównania metod zarządzania odchyleniami".

 

"Bardzo dobrze przygotowany program zwiedzania. Optymalna ilość przekazywanych informacji do czasu zwiedzania".

 

"Niezwykłe doświadczenie, odczarowało mity i fakty. Wiedza u źródła, pomogło mi to uporządkować wiedzę i znaleźć nowe spojrzenie na Lean".

 

"Fascynująca, inspirująca wycieczka".

 

"Z punktu widzenia stanowiska, jakie zajmuję w firmie, bardziej chciałbym zobaczyć stanowiska montażowe oraz zapewnienie jakości bezpośrednio na stanowiskach montażowych".

 

"Bardzo dobre doświadczenie, świetna okazja zapoznania się z funkcjonowaniem zakładu. Ukłon dla p. Piotra Ślepokury za wielki profesjonalizm".

 

"Super! Szkoda, że tak krótko. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne".

 

"Profesjonalizm w każdym kroku, warto uczyć się od najlepszych".

 

"Byłem pod wielkim wrażeniem".

 

"Bardzo pozytywne wrażenia ze zwiedzania, umiejętność przekazania wiedzy przez opiekunów grup".

 

"Bardzo interesujące i obfitujące w wiedzę spotkanie".

 

"Czuję się tak jakbym gdzieś na księżycu zobaczył kosmos, a po opuszczeniu zakładu wrócił z powrotem na ziemię".

 

"Doskonała możliwość „powrotu do źródeł”, poznania, choć w niewielkim stopniu JAKOŚCI w pierwotnej, nieskazitelnej formie".

 

Powiązane opinie: 
Świetna organizacja ze strony MOVIDA – wielki ukłon dla p. Katarzyny Dutkalskiej za uprzejmość, życzliwość i profesjonalne przygotowanie konferencji. Kolacja z elementami integracji umożliwiła nawiązanie relacji z uczestnikami i dała możliwość do wielu ciekawych dyskusji, wymiany doświadczeń. • Opinia ze zwiedzania zakładu Toyota Motor Manufacturing Poland: Bardzo dobre doświadczenie, świetna okazja zapoznania się z funkcjonowaniem zakładu. Ukłon dla p. Piotra Ślepokury za wielki profesjonalizm.
Kierownik ds. Jakości, Sealed Air Polska Sp. z o.o. , Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016
Bardzo pomysłowa formuła spotkania, wiele inspirujących tematów przedstawionych na praktycznych przykładach. Forum prowadzone w przyjaznej atmosferze. Kolacja to fajny pomysł na integrację angażujący wszystkich uczestników. • Opinia ze zwiedzania zakładu Toyota Motor Manufacturing Poland: Profesjonalizm w każdym kroku, warto uczyć się od najlepszych.
Manager Jakości, Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o., Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016
Pełny profesjonalizm w obsłudze konferencji jeśli chodzi o kontakt i dostęp mailowy. Pełna i szybka informacja mailowa do klienta. Firma dbająca o klienta od początku do końca – bardzo mile zaskoczył mnie telefon czy uda nam się dotrzeć na czas oraz jak można nam pomóc, abyśmy zdążyli na konferencję.
Senior Quality Engineer, Philips Lighting Poland Sp. z o.o. Oddział Kętrzyn, Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016
Bardzo dobra organizacja ze względu na zabezpieczenie hotelowe i konferencję. Wysoki profesjonalizm materiałów. Sala oraz miejsce dla słuchaczy bardzo wygodne, pozwalające na wysłuchanie kilkugodzinnej konferencji. Bardzo elastyczny dobór tematów i problematyki. Osobiście uważam, że Forum jest bardzo dobrą formą wymiany doświadczeń! Organizacja kolacji z elementami integracji pozwoliła na wymianę doświadczeń i dyskusję w tematach jakości i technologii IT.
Kierownik Działu Jakości Produkcji, Michelin Polska S.A., Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE , marzec 2016
• Fantastyczny przykład skutecznego systemu doskonalącego komunikację w firmie, oraz motywującego pracowników na bazie IBM Comunications w firmie Atlas. • Powrót do podstaw, rozszerzenie pola widzenia na koszty jakości. • Ciekawe rozwiązanie modelowania i optymalizacji procesów. • Rewelacyjny, inspirujący wykład o zastosowaniu statystyki. W czasie kolacji mogliśmy wymienić opinie o prelegentach oraz rozwinąć i skonfrontować poruszane zagadnienia, podzielić się doświadczeniami z naszych firm. • Opinia ze zwiedzania zakładu Toyota Motor Manufacturing Poland: Doskonała możliwość „powrotu do źródeł”, poznania choć w niewielkim stopniu JAKOŚCI w pierwotnej, nieskazitelnej formie.
Szef Działu Jakości, CNH Industrial Polska Sp. z o.o., Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE , marzec 2016
Jak zwykle pełny profesjonalizm i ciekawy dobór tematów. Wizyta w Toyocie to wisienka na torcie!!! Kolacja dała możliwość nawiązania relacji zawodowych. Sposób prowadzenia wizyty w Toyota Motor Manufacturing Poland przekroczył moje oczekiwania.
Ekspert Optymalizacji Procesów Produkcyjnych, AMC Advenced Manufacturing Consulting and Training, Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016
Zorganizowane spotkanie na najwyższym poziomie. Przy obecnej aurze pogodowej spotkanie w hotelu, w którym goście nocują okazało się trafnym wyborem. Bezcenne źródło informacji nie odnoszące się do suchej teorii, ale umożliwiające poznanie jak dany system faktycznie funkcjonuje, jakie ma zalety i wady. Benchmarking na najwyższym poziomie. Kolacja dała możliwość przeglądu branż, które pojawiły się na konferencji. Natomiast każdy wspólny posiłek był możliwością wymiany doświadczeń. • Opinia ze zwiedzania zakładu Toyota Motor Manufacturing Poland: Pozytywne zaskoczenie, że zostaliśmy dopuszczeni do „tajemnicy” oraz to, że tak naprawdę borykają się z podobnymi problemami co my. Bardzo profesjonalne przygotowanie przed i w trakcie wycieczki.
Pełnomocnik ds. ZDZ i ZKP, Pełnomocnik Aliplast Extrusion Sp. z o.o., Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE , marzec 2016
Dobra organizacja i pomoc na każdym kroku. Na kolacji dobra atmosfera i dużo humoru, wspólne szukanie rozwiązania zagadek. Ciekawe doświadczenie z systemem jakości w Zakładzie Toyota Motor Manufacturing Poland.
Kontroler Jakości, Igus Sp. z o.o., Forum JAKOŚĆ W PRZEMYŚLE, marzec 2016

Nasi partnerzy: