MAGAZYN OPTYMALNY

Kategoria: 
Logistyka - Dystrybucja - Magazyn
Szanowni Państwo 

Zapraszamy na masterclass MAGAZYN OPTYMALNY - WYZWANIA, ROZWIĄZANIA, PRZYSZŁOŚĆ, które odbędzie się w dniach 24-26 września 2019 r.

Zarządzanie magazynem lub centrum dystrybucyjnym, czy logistycznym, to wyzwanie wielopłaszczyznowe, obejmujące całą paletę tematów i obszarów, które muszą ze sobą współgrać by można było realizować cele i spełniać ciągle rosnące wymagania.

Jak temu podołać, jak zapewnić podniesienie efektywności i jakości, gdy nie tylko zjedzone zostały nisko wiszące owoce, lecz także osiągnęli Państwo naprawdę wysoki poziom satysfakcji z funkcjonowania obiektu?

Warto poznać pogłębione, nigdy wcześniej nie prezentowane studia przypadków najlepszych – poszerzone o analizę opłacalności, przedstawiające nie tylko efekty i plusy rozwiązań, lecz prezentujące także często trudną drogę do ich osiągnięcia i problemy, z którymi przyszło się zmierzyć podczas ich realizacji.

 

 

Starannie wybraliśmy dla Państwa prezentowane case studies. Najistotniejszym kryterium ich wyboru była skuteczność, jakość oraz uniwersalność zastosowania wdrożonych rozwiązań – niezależna od branży, a także stopnia nowoczesności zakładów.

Wartością dodaną spotkania jest możliwość technicznego zwiedzenia CD Fresh Logistics w Gliwicach, podczas którego będą mogli Państwo „na żywo” zobaczyć funkcjonujące tam rozwiązania oraz zapoznać się z przebiegiem procesów, które zostaną przedstawione w trakcie merytorycznej prezentacji. Co istotne – osoby prowadzące zwiedzanie to specjaliści praktycy zajmujący się na co dzień kwestiami zarządzania CD oraz doskonaleniem ich procesów.

Spotkanie Masterclass to także ożywione dyskusje w gronie praktyków z różnych branż, wieczorne spotkania w nieformalnej atmosferze pozwalające na wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie cennych kontaktów biznesowych i – gotowe, sprawdzone rozwiązania, które mogą Państwo z powodzeniem przenieść do własnych Firm. To dodatkowy aspekt masterclass, którego wyjątkowość i przydatność wielokrotnie podkreślali uczestnicy spotkań.

Jestem przekonana, że udział w tym spotkaniu będzie dla Państwa cennym doświadczeniem i możliwością uzyskania praktycznych wskazówek do zastosowania w Państwa codziennej pracy.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek związane z nim pytania, jestem do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu (22) 626 02 62 lub pod adresem poczty elektronicznej: ikiriczok[at]movida.com.pl.

Zapraszamy!

Izabella Kiriczok
Prezes

P.S. Starannie wyselekcjonowane przykłady tworzą mapę największych możliwości optymalizacyjnych w firmach, a według uczestników naszych spotkań wysoka jakość omawianych tematów daje wysoką skuteczność i możliwość implementacji rozwiązań także w innych, niż prezentowane, gałęziach przemysłu.

Kluczowe tematy 

BĘDZIEMY MÓWIĆ O:

 • STRATEGII I PRAKTYCE FUNKCJONOWANIA CENTRUM/MAGAZYNU: rozwiązaniach procesowych, najlepszych praktykach, organizacji pracy załogi, rozwiązywaniu problemów
 • AUTOMATYZACJI I ROBOTYZACJI – jako perspektywie oraz praktyce
 • NARZĘDZIACH DO ZARZĄDZANIA, ich przydatności oraz efektywności
 • OPTYMALIZACJA GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań magazynowych oraz systemów wydawania i nadzoru nad materiałami
 • optymalizacji transportu WEWNĘTRZNEGO
 • NOWOCZESNYCH technologiach usprawiniajacych funkcjonowanie magazynów i centrów dystrybucyjnych
 • zastosowanie narzędzi LEAN do podniesienia efektywności zarządzania
 • współpracy z PODWYKONAWCAMI
 • BEZPIECZEŃSTWIE
 • EFEKTYWNYM zarządzaniu procesami magazynowymi
 • uproszczeniu przebiegu PROCESÓW
 • tworzeniu PROCEDUR – przesłankach, procesach tworzenia, planowaniu, korzyściach, poziomie zadowolenia z efektów
 • optymalnym wykorzystaniu ZASOBÓW ludzkich i sprzętowych
 • SKUTECZNEJ RELOKACJI magazynów bez przerywania produkcji
 • ZAPEWNIENIU JAKOŚCI w kontekście zarządzania magazynem i współpracy z centrami dystrybucyjnymi
Atuty spotkania 

Masterclass MAGAZYN OPTYMALNY - WYZWANIA, ROZWIĄZANIA, PRZYSZŁOŚĆ to:

 • inspiracje i wiedza dla menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie magazynami oraz centrami dystrybucyjnymi i logistycznymi w różnych branżach
 • niepowtarzalny, autorski program stworzony w oparciu o badanie rynku
 • starannie dobrane grono prelegentów-praktyków
 • 3 dni dyskusji w gronie najlepszych ekspertów
 • techniczne zwiedzanie centrum dystrybucyjnego o znakomitych rozwiązaniach
 • przekrojowe tematy i systemowe rozwiązywanie problemów
 • praktyczność zagadnień
 • skuteczne rozwiązania skomplikowanych problemów
 • biznesowo-integracyjne wieczory networkingowe
Profil uczestników 

Spotkanie dedykowane jest:

 • Dyrektorom i Kierownikom Magazynów
 • Dyrektorom i Kierownikom Centrów Dystrybucyjnych i Logistycznych
 • Dyrektorom i Kierownikom ds. Logistyki Magazynowej
 • Dyrektorom i Kierownikom Logistyki Wewnątrzzakładowej
 • Kierownikom ds. Optymalizacji Procesów
 • Dyrektorom i Kierownikom ds. Zapewnienia Jakości
 • Dyrektorom i Kierownikom ds. Zarządzania Jakością Dostawców
 • Lean Managerom
 • Dyrektorom ds. Inwestycji
 • Kierownikom Zespołów Magazynów
 • Regional Warehouse Managerom
Prelegenci 
Piotr Abramowicz
Logistics Network Manager - CEE & GR
Kierownik Sieci Logistycznych, odpowiedzialny za obszar magazynowania i dystrybucji dla Europy Środkowej oraz Grecji i obszar współpracy logistycznej z klientami. Ponad 10 lat doświadczenie w logistyce największych firm branży FMCG (Nestle, Unilever i Upfield) w obszarach operacji transportowych i magazynowych, planowania fabrycznego, zarządzania portfolio produktów i rozwoju logistyki w Europie. Kwalifikacje potwierdzone przez Chartered Institute for Logistics & Transport UK (Supply Chain Management), absolwent SGH (studia podyplomowe: Zarządzanie projektami) i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Krajowa i międzynarodowa spedycja oraz przewozy).
Barbara Cochara
Kierownik ds. Optymalizacji Procesów Logistycznych i Gospodarki Magazynowej, Harris Calorific International Sp. z o.o.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – specjalizacja Logistyka. Zawodowo związana z firmą Harris Calorific International a Lincoln Electric Company. Ostatnie pięć lat w dziale logistyka, obecnie jako Kierownik ds. Optymalizacji Procesów Logistycznych i Gospodarki Magazynowej. Posiada wewnętrzny Certyfikat Six Sigma Red Belt – nadawany przez korporację Lincoln Electric. Koordynator projektów Kaizen, Problem Solving, związanych z optymalizacją stanowisk pracy oraz balansowaniem linii produkcyjnych. Koordynator wprowadzania systemu Kanban.
Konrad Czebreszuk
niezależny ekspert
Menadżer wyższego szczebla z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarach zarządzania łańcuchami dostaw, logistyki, obsługi klienta, zakupów, produkcji oraz e-commerce i IT w takich sektorach rynku, jak FMCG, Retail, OTC, Fashion na terenie Polski jak i regionu CEE (Europy środkowo-wschodniej). Członek zarządu wykonawczego liderów rynku takich, jak: Eurocash, Makro C&C, Kompania Piwowarska, CEDC / Bols, Amis Medica, Duracell, Hub-Style. Z sukcesami realizował szereg projektów zmian w zakresie modelowania i optymalizacji siatki dystrybucyjnej, transformacji organizacyjnej i funkcjonalnej łańcuchów dostaw, automatyzacji procesów, restrukturyzacji portfela nieruchomości komercyjnych, budowy nowych obiektów dystrybucyjnych w modelu BTS, wdrożeń systemów ERP/MRP/ TMS/WMS i call center, centralizacji lub decentralizacji funkcji operacyjnych logistyki i obsługi klienta, wdrożeń zbilansowanych kart wyników KPI’s oraz zarządzania ciągłym doskonaleniem efektywności kosztowej i poziomu obsługi klienta. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego z tytułem European MBA.
Michał Dojerski
Dyrektor ds. Gospodarki Magazynowej, SOKPOL Sp. z o.o.
Dyrektor ds. Gospodarki Magazynowej, od 13 lat związany z firmą SOKPOL Sp. z o.o. Z wykształcenia Informatyk programista, dlatego zagadnienia z dziedziny automatyki, nowych rozwiązań IT są najbardziej mi bliskie. Szef projektu rozbudowy zakładu o nową automatyczną halę magazynową o powierzchni 10 tys. m2.
Wojciech Gałązka
Inżynier Procesu, FRESH LOGISTICS Polska sp. z o.o.
Norbert Jaskólski
Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Exide Technologies S.A.
DC Manager Exide Technologies S.A. Posiada blisko 20 letnie doświadczenie w logistyce w międzynarodowym środowisku. Absolwent Uniwersytetu Poznańskiego (Filologia Angielska) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (studia podyplomowe z Logistyki). Swoją karierę rozpoczynał w roku 2000 w firmie Maersk Logistics od obsługi dużego klienta organizując kompleksowo dystrybucję wyrobów gotowych na terenie Polski. Później przez blisko 5 lat zarządzał transportem w firmie Fresh Logistics (Grupa Raben) w Gądkach, gdzie był odpowiedzialny za dostarczanie produktów świeżych (drobnicy) do sieci handlowych, oraz innych dystrybutorów. Następnie przez blisko 6 lat pracował w Kompanii Piwowarskiej, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie Centrum Dystrybucji w Poznaniu jak również pracował w dziale Rozwoju Logistyki. Obecnie od 5 lat zarządza największym Centrum Dystrybucji firmy Exide Technologies (produkcja akumulatorów Centra i Exide, oraz innych marek) zlokalizowanym w Swarzędzu. Z Centrum Dystrybucji towar jest wysyłany obecnie do 28 krajów. Centrum Dystrybucji jest również HUB-em na całą Europę jeśli chodzi o akumulatory kupowane spoza Unii Europejskiej. Jest również odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie Działu Montażu i Logistyki baterii trakcyjnych do wózków widłowych i baterii kolejowych, który znajduje się w Poznaniu. Posiada duże doświadczenie w optymalizacji procesów magazynowych, transportowych, jak również świetnie współpracuje z działami Customer Service zlokalizowanymi na terenie Europy. Jedno z największych osiągnięć to przeniesienie centrum dystrybucji (17 tys. m2 – 16.500 miejsc paletowych w magazynie wysokiego składowania) do innej lokalizacji, bez zatrzymywania wysyłek do klientów.
Grzegorz Koblański
Dyrektor Operacyjny, Indoorway
Uzyskał tytuł inżyniera na Politechnice Warszawskiej, a następnie kontynuował swoją edukację w Szwajcarii na Swiss Federal Institute of Technology Lausanne, gdzie rozwijał swoje zainteresowania w aspekcie zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania energią. Przez 5 lat podejmował się wielu wyzwań w różnych sektorach przemysłu, w tym przede wszystkim w zakresie optymalizacji generowania mocy oraz gospodarowania odpadami, a także odzysku energii cieplnej. Prowadził projekty w Europie i na Bliskim Wschodzie, zarówno w jednostkach badawczych, jak również w firmie doradczej Boston Consulting Group (BCG). Jego przygoda z lokalizacją wewnętrzbudynkową rozpoczęła się po wzięciu udziału w projekcie dotyczącym lokalizacji ofiar lawin (system poszukiwania i ratunku). Od założenia Indoorway w 2017 roku, Grzegorz skupia się na rozwijaniu inteligentnych rozwiązań lokalizacyjnych dla przestrzeni fabrycznych i technologii przemysłowych IoT. Jest częstym mówcą, a także autorem artykułów w tematyce Przemysłu 4.0 i jego wpływu na produkcję.
Andrzej Konieczny
Kierownik Jakości Dostaw, Lotte Wedel Sp. z o.o.
Angelika Kulpa
Menadżer Działu Zapewnienia Jakości, TARCZYŃSKI S.A.
Marcin Młynarczyk
Kierownik Magazynu, FRESH LOGISTICS Polska sp. z o.o.
Ewelina Słabosz
Kierownik ds. Doskonalenia Procesów Biznesowych, FRESH LOGISTICS Polska sp. z o.o.
Partnerzy 

Nowe centrum dystrybucyjne Fresh Logistics Polska w Gliwicach najnowocześniejszym magazynem z temperaturą kontrolowaną w Polsce

 • hala magazynowo-tranzytowa o powierzchni ponad 15.500 m2
 • 16.000 miejsc paletowych
 • ponad 17.000 m2 powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i placów manewrowych
 • 2.900 m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych oraz ponad 8.330 m2 powierzchni zieleni
 • wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
 • nowoczesny system zabezpieczeń pożarowych
 • oświetlenie typu LED
 • nowoczesna, energooszczędna i przyjazna środowisku instalacja chłodnicza wykorzystujące amoniak i glikol

 

 

Partnerzy Medialni:

      

 

 

 

 

     

 

     

 

 

 

Warunki uczestnictwa 
 • Po otrzymaniu formularza prześlemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
 • Opłata za spotkanie obejmuje dokumentację, posiłki i napoje. Cena nie zawiera kosztów noclegu oraz parkingu.
 • W przypadku odwołania zgłoszenia w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem spotkania wpłata na poczet uczestnictwa nie podlega zwrotowi. Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w spotkaniu spowoduje obciążenie pełnymi kosztami uczestnictwa.
 • Rezygnacja z udziału na 14 dni przed rozpoczęciem spotkania powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału na podstawie faktury Organizatora. Odwołanie zgłoszenia wymaga formy pisemnej i zostanie potwierdzone przez Organizatora.
 • W każdym momencie można wyznaczyć zastępstwo. Prosimy wówczas o niezwłoczne powiadomienie Organizatora.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania i zmian w programie z przyczyn niezależnych od Organizatora. W przypadku odwołania spotkania zwracamy koszty uczestnictwa lub proponujemy udział w innym spotkaniu, konferencji lub seminarium.
 • Podając w formularzu adres e-mail wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie informacji od MOVIDA Sp. z o.o. s.k.
Opiekę nad Państwa zgłoszeniem sprawuje 
         

Grzegorz Adamiak

Key Account Manager
gadamiak[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

   

Krzysztof Bargieł

Key Account Manager
kbargiel[at]movida.com.pl
tel. +48 22 696 74 82
fax +48 22 626 81 38

   

 

Nasi partnerzy: